T-Rex Хром Диносаурус

Google Дино Игра! Сите прелистувачи и мобилни уреди не се поддржани. Да ја започнете играта, само скок (простор бар или стрелка нагоре). Да ја започнете играта од мобилни уреди, само допрете го екранот. Седнете - стрелката надолу.

или
Space
Скокни


Хром Игра Дино: не Знаете Свои Тајни, Премногу?

Чувство како Neanderthal кога вашиот Интернет сигнал умира? Google ги разбира вашите болки и нуди кул забава да се пополни во време додека ја вашата конекција за World Wide Web, се обидува да се врати на живот: Хром диносаурус присутен игра!

Најголемата предност на оваа игра е дека тоа може да се одигра без Интернет. Тоа е примитивно бескрајни тркач игра во Chrome прелистувачот. Главниот лик е една симпатична Т-Рекс диносаурус trotting некаде во античка пустината. Се разбира, на диносаурус игра има своја намена: за да се избегне cacti и pterodactyls. Иако играта изгледа прилично лесно, тоа не презема долго за да се добие тешко, бидејќи на играта брзина ќе биде постојано се зголемуваат како што ќе напредува понатаму.

Како Да Се Игра Хром Диносаурус Присутен Игра?

Играта може да биде лансиран во Chrome прелистувачот на двете десктоп и мобилни. Контролата е наједноставен: кога ќе видите дека црна диносаурус во вашиот интернет пребарувач, акцентирајќи дека не постои Интернет конекција, само кликнете на spacebar за да ја стартувате играта. На spacebar е исто така се користи за скок над пречки. Стрелката надолу се користи за да патка. Ако сте на мобилен, само допрете го малку Хром Дино да се влезе во акција и да се избегне пречки, да.

Целта е да се преживее што е можно подолго. На боја на позадина ќе се префрли од светло до темно (промена на денот и ноќта) по постигнување на некои одредници. Т-Рекс играта ќе престане кога еднаш ќе успее да се избегне следната пречка или откако на Интернет сигнал обновува.

Како беше игра измислена?

Хром инвеститорот Себастијан Гаврил вели дека нивниот нема интернет игра е знак на праисториски век, милиони години пред технолошки бум. И на играта пиксели стил е референца на Google пребарувачот е грешка илустрации.

Хром диносаурус присутен играта доби прекарот "Проектот Bolan" во чест на Марк Bolan, frontman на "Т-Рекс", легендарниот рок бенд на 1970-тите. При дизајнирањето на игра, инженери мисла за allotting Дино повеќе функции, како страшно и корне, но одби оваа идеја да се задржи игра максимално поедноставување или "праисториските".

Т-Рекс играта прв пат беше воведен во септември 2014 година, но тоа не е работа на претходните Андроид оперативниот СИСТЕМ верзии, така што Google developers целосно завршени својата замисла само со декември таа година.

Сега вие не треба да го вклучите Авионски Режим на или исклучување на вашиот Интернет конекција за мезе Хром Дино изведба. Само напишете "хром://дино" во интернет пребарувач адреса линија за да го започне оваа игра во целосна прозорецот!

Авторите тврдат дека оваа аркадна може да трае толку долго како 17 милиони години – токму за овој период, Tyrannosaurus Rex диносаурусите биле живи на Земјата!